Вт, 23.01.2018, 20:04                                   Выход
 
Пошук

Вхід на сайт

ВСІ НОВИНИ
Календар
«  Травень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Друзі сайту
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • База знаний uCoz

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Главная » 2013 » Травень » 20 » ДО ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА – ДНЯ НАУКИ!
  09:07
  ДО ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА – ДНЯ НАУКИ!


  У третю суботу травня відзначається професійне свято працівників науки – День науки. Це свято тих, чия робота так чи інакше пов’язана з науковими дослідженнями. Це час вшанування наукових традицій, досягнень вчених, якими ми по праву пишаємося і на які покладаємо великі сподівання. Науковці Дослідної станції луб’яних культур зробили вагомий внесок у розвиток аграрної науки не тільки України, а й світу в цілому.  
  Це, по-перше, робота з коноплями, підвищення вмісту волокна, створення однодомної форми конопель, створення безнаркотичних сортів.  На вирішенням цих завдань працювала ціла плеяда знаних вчених – М.М.Гришко, Є.С.Гуржій, Г.І.Сенченко, Л.М.Горшкова, В.Г.Вировець, М.Д.Мигаль, І.М.Лайко та інші.
  Завдяки плідній роботі колективу сорти конопель селекції нашої установи добре відомі Канаді, Росії, Франції та іншим країнам ЄС.  Колектив відділу селекції та насінництва конопель на чолі з Лайко І.М. не зупиняється на досягнутому і працює над вирішенням нових завдань селекції  та створені нові сорти промислових конопель.
  З льоном-довгунцем науково-дослідні роботи розпочато у 1972 році. За цей час створено високопродуктивні сорти цієї культури з високою якістю волокна. Це добре відомі всім льоновиробникам України сорти Чарівний, Глухівський ювілейний, Глінум. Значний вклад у селекцію льону-довгунця зробили Логінов М.І., Жатов О.Г., Степченко О.Г., Пашина Л.В. та інші. Зараз вже молоде покоління науковців на чолі з Кривошеєвою Л.М. працює над вирішенням селекційних питань льонарської галузі.
  Наша установа є власником Національної колекції луб’яних культур, яка налічує близько 500 зразків конопель та 1500 – льону.
  Одночасно зі створенням сортів льону-довгунця і конопель розроблювались агротехнічні прийоми їх вирощування. Над вирішенням цих завдань працювала ціла плеяда науковців –  Хренніков А.С., Горшков П.А., Борисенко П.Т., Тарасов А.В.,  Шатун Б.І., Голобородько П.А., Коротя К.Я. та інші. Зараз молоде покоління науковців на чолі з Коваленком О.Л. продовжує дослідження даного напряму. Підтримується дія багаторічного досліду з беззміного вирощування конопель. Співробітники відділу здійснюють науковий супровід  елітного насінництва перспективних сортів зернових культур, картоплі та трав.
  Відділ інженерно-технічних досліджень на чолі з Коропченком С.П.  з гідністю продовжує наукові традиції закладені ще у 30-ті роки минулого сторіччя як у напрямі збирання  льону та конопель, так і первинної переробки і стандартизації.  А повчитись є у кого – С.Н.Ляшенко, Г.І.Гончаров, С.С.Воловик, В.І.Буянов, А.П.Горшков, В.С.Головій, М.В.Рудніков, М.О.Тимонін, О.Г.Бондарева, Р.Н.Гілязетдінов, Л.М.Жуплатова та багато інших.  Науковці відділу удосконалюють технології збирання луб’яних культур у напрямі зменшення ручних операцій та енергомісткості обладнання, адоптації техніки загального призначення до збирання льону й конопель. Одним із перспективних напрямів досліджень є розробка технологій поглибленої переробки, що дозволяють отримувати широкий спектр готової до реалізації продукції, або півфабрикатів. Це пілети, брикети, утеплювачі, кормові добавки та інше.
  Одну з важливих функцій наукових досліджень виконує відділ НДІВМІ (маркетингу), де під керівництвом Маринченка І.О. виконується широке коло науково-дослідних робіт – від захисту прав інтелектуальної власності до розробки бізнес-планів та програм розвитку галузей льонарства та коноплярства і впровадження наукових розробок у виробництво. Дослідження відділу базуються на міцному фундаменті, закладеному Ф.Т.Алпатовим, А.П.Кирилюком, І.М.П’явкою, В.М.Галушкою, П.А.Горбенко, В.Г.Баранником та іншими співробітниками.
  І звичайно ж, усі наукові розробки випробовуються, проходять перевірку й впроваджуються у відділі сільськогосподарського виробництва, який очолює Ільєнко М.П. Відділ також здійснює виробництво оригінального та елітного насіння луб’яних, зернових культур, картоплі та трав.
  Наша установа є координатором ПНД НААН "Луб’яні культури", до її складу входять НДУ, розташовані у різних природно-кліматичних зонах України.  І звичайно ж, установа веде підготовку кадрів вищої кваліфікації через власну аспіранту, яку очолює Жуплатова Л.М.  Більше 120 її випускників захистили кандидатські дисертації, 32 докторські.
  На мою думку ми збережемо кращі наукові традиції установи, тим паче, що є перспективні молоді вчені.

   У день професійного свята дозвольте побажати  кожному з Вас міцного здоров'я, родинного затишку та добробуту, сил і наснаги, професійної інтуїції, росту та нових відкриттів! Зі святом.

  Заступник директора з наукової роботи Ю.В.Мохер
  Просмотров: 313 | Добавил: ibc-uaas | Рейтинг: 5.0/1
  Рейтинг@Mail.ru