Вт, 23.10.2018, 14:42                                   Выход
 
Пошук

Вхід на сайт

ВСІ НОВИНИ
Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Друзі сайту
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • База знаний uCoz

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Главная » 2017 » Березень » 9 » Про розширене засідання вченої ради ІЛК НААН
  09:16
  Про розширене засідання вченої ради ІЛК НААН

  6 березня 2017 р. відбулось розширене засідання вченої ради ІЛК НААН з нагоди 80-річного ювілею Вировця Вячеслава Гавриловича - відомого вченого у галузі селекції і насінництва конопель, головного наукового співробітника відділу селекції і насінництва конопель інституту, доктора сільськогосподарських наук, професора, лауреата премії Національної академії аграрних наук України “За видатні досягнення в аграрній науці”.

  Народився Вячеслав Гаврилович 5 березня 1937 року у селі Іскрисківщина Білопільського району Сумської області в багатодітній сім’ї. На відмінно закінчивши школу, без екзаменів був зарахований до Іскрисківського сільськогосподарського технікуму ім. Г.І. Петровського. У 1956 році отримав диплом з відзнакою і був призваний на строкову військову службу.

  З 1959 по 1964 р. В.Г. Вировець навчається у Харківському сільськогосподарському інституті ім. В.В. Докучаєва на агрономічному факультеті. У 1964 р., під час розподілення молодих вчених-агрономів, Вячеслав Вировець обирає Всесоюзний науково-дослідний інститут луб’яних культур і обіймає посаду молодшого наукового співробітника відділу насінництва зернових культур. З березня 1965 р. розпочинає роботу у відділі селекції і генетики конопель.

  У 1968 р., без відриву від виробництва, вступає до аспірантури інституту за спеціальністю «селекція та насінництво» на заочну форму навчання. У цей же час В.Г. Вировець, разом з іншими селекціонерами інституту та під керівництвом Г.І. Сенченка, займається створенням нових сортів конопель.

  У 1971 р. успішно захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата, а у 1992 р. доктора сільськогосподарських наук, у 2000 р. йому було присвоєно вчене звання професора.

  З 1973 р. ювіляр, разом з колегами, розпочинають новий напрям селекції на зниження вмісту канабіноїдних сполук і вже у 1980 р. створено і районовано перші сорти однодомних конопель зі зниженим вмістом тетрагідроканабінолу (ЮСО 14, ЮСО 16, Дніпровські однодомні 6).

  Під керівництвом В.Г. Вировця, і за його участю, виконано ряд важливих наукових і прикладних досліджень з селекції і насінництва конопель, які істотно вплинули на ефективність селекційного процесу в напрямі підвищення продуктивності сортів, зміни біологічної природи конопляної рослини, розв’язання соціальних проблем у суспільстві щодо боротьби з розповсюдженням наркоманії. Вячеслав Гаврилович є автором і співавтором понад 16-ти нових сортів конопель, більшість з яких рекомендовано для використання в виробництві. Міжнародним визнанням досягнень селекціонера є занесення українських сортів конопель до Реєстру сортів рослин Європейського Союзу (ЮСО 14 і ЮСО 31) та Канади (Золотоніські 11, ЮСО 14 і ЮСО 31).

  За час роботи в інституті В.Г. Вировець пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до вченого вищої кваліфікації: завідувача лабораторії, відділу, а потім головного наукового співробітника. З 1981 по 1987 рр. обіймав посаду заступника директора з наукової роботи.

  Вячеслав Гаврилович Вировець є автором більше 230 наукових статей, методик, методичних вказівок і патентів. Під керівництвом доктора сільськогосподарських наук, професора В.Г. Вировця вісім його аспірантів захистили кандидатські дисертації і двоє докторські.

  Тривалий час був членом редакційної колегії міжнародного журналу з питань коноплярства «Industrial Hemp», “Вісника Сумського національного аграрного університету (серія “Агрономія і біологія”) та збірника наукових праць “Луб’яні та технічні культури”. Поєднує наукову роботу з викладацькою діяльністю у Глухівському національному педагогічному університеті ім. О. Довженка на посаді професора кафедри теорії і методики викладання природничих наук. Бере активну участь у підготовці кадрів вищої кваліфікації, є членом спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва та Сумського національного аграрного університету.

  За створення і впровадження у виробництво нових сортів конопель нагороджений медаллю «За трудову доблесть», Грамотою Президії Верховної Ради України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою Сумської обласної державної адміністрації, золотою та двома срібними медалями Виставки досягнень народного господарства СРСР. У 2006 р. він став лауреатом премії Української академії аграрних наук «За видатні досягнення в аграрній науці». Двічі був удостоєний відзнаки “Професіонал року” (Глухівської міської ради).

  З нагоди Вашого славного ювілею, шановний Вячеславе Гавриловичу, прийміть щиру подяку за багаторічну сумлінну працю в інституті і творчий внесок у розвиток селекції промислових конопель.

  Бажаємо Вам міцного здоров’я, активного довголіття, життєвої наснаги, шани колег і учнів, професійних успіхів на науковій ниві та особистих досягнень на благо і процвітання народу України!

  Просмотров: 165 | Добавил: ibc-uaas | Рейтинг: 1.0/1
  Рейтинг@Mail.ru