Пн, 23.04.2018, 13:31                                   Выход
 
Пошук

Вхід на сайт

ВСІ НОВИНИ
Календар
«  Травень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Друзі сайту
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • База знаний uCoz

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Главная » 2014 » Травень » 19 » ДО ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА – ДНЯ НАУКИ!
  16:36
  ДО ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА – ДНЯ НАУКИ!


  У третю суботу травня  наукова спільнота України відзначила  професійне свято – День науки. Це свято тих, чия робота так чи інакше пов’язана з науковими дослідженнями. Це час вшанування наукових традицій, досягнень вчених, якими ми по праву пишаємося і на які покладаємо великі сподівання. Це й час підведення підсумків та критичного аналізу проміжних результатів.
  Співробітники дослідної станції свято зберігають і примножують славні наукові традиції закладу. Зокрема, продовжуючи справу вчених-коноплярів – М.М.Гришка, Є.С.Гуржій, Г.І.Сенченка, Л.М.Горшкової, П.А.Голобородька, А.П.Дьомкіна та ін., – селекціонери-конопляри на чолі з доктором с.-г. наук І.М.Лайко та під науковим керівництвом професорів В.Г.Вировця та М.Д.Мигаля й далі удосконалюють культуру промислових конопель. Вже створені й впроваджуються у виробництво високопродуктивні сорти промислових конопель з повною відсутністю тетрагідроканабінолу Вікторія (автори Лайко І.М., Вировець В.Г., Щербань І.І., Кириченко Г.І.) та Ніка (автори Орлов М.М., Орлова Л.Г.), а також сорт промислових конопель з високою насіннєвою продуктивністю Глесія (автори Лайко І.М., Вировець В.Г., Щербань І.І., Кириченко Г.І., Міщенко С.В., Мигаль М.Д.). На даний час селекційна робота з коноплями направлена на підвищення насіннєвої продуктивності ненаркотичних сортів однодомних конопель, збільшення вмісту волокна в стеблах та олії у насінні й  максимальне отримання біосировини.

  Уже більше 40-а років дослідна станція є провідною селекційно-насінницькою установою України з льону-довгунця. Високопродуктивні сорти нашої селекції адаптовані до умов вирощування в Україні і займають понад 50% від загальних площ посіву. Зараз селекціонери-льонарі працюють над створенням сортів різних груп стиглості з високим урожаєм і якістю волокна, підвищеною насіннєвою продуктивністю та імунітетом до основних хвороб. Виробництву запропоновано сорт льону-довгунця Есмань (автори – Логінов М.І., Чучвага В.І., Ситник В.П., Кривошеєва Л.М., Муковоз В.Ю., Логінов А.М., Кандиба Н.М.), що вирізняється за висотою рослин і підвищеною урожайністю соломи.

   

  У науковій установі створено й підтримується єдиний у світі унікальний стаціонарний польовий дослід з вирощування конопель у монокультурі, закладений ще у 1931 році. Дослідженнями в рамках досліду підтверджено, що систематичне застосування оптимальних доз органічних і мінеральних добрив забезпечує досить високі і стабільні врожаї соломи при вирощуванні конопель впродовж десятиліть у монокультурі (В.Фанстиль, Д.Ткаченко, М.Городній, І.Реп’ях, О.Нечипоренко, К.Коротя та ін.).
  Дослідна станція є власником однієї з найбільших у світі  Національних колекцій луб’яних культур. Світове різноманіття зародкової плазми різних форм льону і конопель успішно використовується у практичній селекційній роботі при створенні високопродуктивних сортів луб’яних культур.
  Відділ інженерно-технічних досліджень на чолі з Коропченком С.П.  з гідністю продовжує наукові традиції, закладені ще у 30-ті роки минулого сторіччя як у напрямі збирання льону та конопель, так і первинної переробки і стандартизації. А повчитись є у кого – С.Н.Ляшенко, Г.І.Гончаров, С.С.Воловик, В.І.Буянов, А.П.Горшков, В.С.Головій, М.В.Рудніков, М.О.Тимонін, О.Г.Бондарева, Р.Н.Гілязетдінов, Л.М.Жуплатова та багато інших.
  Науковці відділу удосконалюють технології збирання луб’яних культур у напрямі зменшення ручних операцій та енергомісткості обладнання, адоптації техніки загального призначення до збирання льону й конопель. Одним із перспективних напрямів досліджень є розробка технологій поглибленої переробки, що дозволяють отримувати широкий спектр готової до реалізації продукції, або напівфабрикатів. Це пілети, брикети, утеплювачі, харчові добавки та інше.
  Відділом наукових досліджень з питань інтелектуальної власності й маркетингу інновацій (в.о.зав.відділу Примакова О.А., к.т.н.). виконується широке коло науково-дослідних робіт – від захисту прав інтелектуальної власності до розробки бізнес-планів і програм розвитку галузей льонарства та коноплярства і впровадження наукових розробок у виробництво. Дослідження відділу базуються на міцному фундаменті, закладеному Ф.Т.Алпатовим, А.П.Кирилюком, І.М.П’явкою, В.М.Галушкою, П.А.Горбенко, В.Г.Баранником та іншими співробітниками.
  Відділ сільськогосподарського виробництва (завідувач Ільєнко М.П.) слугує випробувальною базою, де усі наукові розробки проходять перевірку й впроваджуються. Відділ також здійснює виробництво оригінального та елітного насіння луб’яних, зернових культур, картоплі та трав.
  Незважаючи на вагомі здобутки, визнані світовою науковою спільнотою, дослідна станція знаходиться у дуже скрутному становищі, обумовленому як реформуванням всієї системи наукових досліджень, так і функціюванням системи платежів.
  Незважаючи на всю критичність ситуації, в якій опинилась аграрна наука, співробітники дослідної станції спроможні виконати заплановану програму наукових досліджень на високому науково-методичному рівні.
  З нагоди святи необхідно відмітити високий професіоналізм та відданість своїй справі професорів дослідної станції  В.Г.Вировця та М.Д. Мигаля, завідувачів відділів І.М.Лайко, С.П.Коропченка, М.П.Ільєнка, науковців  П.В. Лук’яненка,  Г.І. Кириченко, С.В. Міщенка, В.І.Чучвагу, Л.М.Кривошеєву, О.А.Примакова, О.В. Головія, О.П. Рябченка та О.М. Довгополого.


  Також хотілось би відмітити роботу ради молодих вчених, як у виконанні тематичного плану, так і організації круглих столів, нарад семінарів. Останнім часом захищено дві кандидатські дисертаційні роботи (І.Л.Кмець та О.Ю.Йотка), готується захищати свою роботу І.В.Верещагін.

  У день професійного свята сердечно вітаємо зі святом всіх науковців, ветеранів наукової справи, викладачів, майбутніх вчених – студентів та аспірантів! Нових творчих успіхів, нехай найвищі висоти Науки завжди підкоряються вам! Щастя, здоров’я, миру та злагоди вам та вашим рідним і близьким, міцного здоров'я, родинного затишку та добробуту, сил і наснаги!

  Просмотров: 364 | Добавил: ibc-uaas | Рейтинг: 0.0/0
  Рейтинг@Mail.ru