Сб, 16.02.2019, 05:56                                   Выход
 
Пошук

Вхід на сайт

ВСІ НОВИНИ
Календар
«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Друзі сайту
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • База знаний uCoz

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Главная » 2017 » Квітень » 27 » До Міжнародного дня інтелектуальної власності
  11:55
  До Міжнародного дня інтелектуальної власності

  26 квітня світова спільнота відзначала Міжнародний день інтелектуальної власності. Це свято відзначається згідно з рішенням Генеральної асамблеї Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

  Міжнародний день інтелектуальної власності надає можливість підкреслити значення інновацій у повсякденному житті людини і вдосконаленні суспільства.

  Патенти, товарні знаки, авторське право і суміжні права як результати творчості і знань є потужними інструментами сприяння економічному та культурному розвитку.

  Співробітники Інституту луб’яних культур зробили вагомий внесок у інноваційну складову розвитку галузей льонарства та коноплярства. В інституті створено більше ста об’єктів інтелектуальної власності, які визнані на державному та світовому рівні.

  Ю.В.Мохер, заступник директора з наукової роботи

  фото О.В.Головія

  На різних етапах розвитку селекції конопель науковцями інституту вирішено ряд важливих питань для галузі коноплярства, які суттєво вплинули на її подальший розвиток. Завдяки селекційній роботі з коноплями вдалося збільшити продуктивність конопель як за рахунок акліматизації південних конопель, так і збільшення вмісту волокна у рослинах. Також була створена однодомна форма конопель, що дозволило значно зменшити енерговитрати на вирощування та повністю механізувати збиральні процеси. Наші вчені першими у світовій практиці створили сорти з відсутністю наркотичних властивостей. Це дозволило зняти заборону з культивування конопель і повернути цінну технічну культуру у світове виробництво. Сорти конопель селекції інституту занесені до реєстру сортів ЄС та Канади, їх висівають в Україні, Канаді, країнах ЄС, КНР та інших країнах.

  Співробітниками інституту розроблена науковообґрунтована технологія вирощування конопель, яка включає оптимальне розміщення культури у спеціальних і польових сівозмінах у залежності від зони коноплярства, прийоми основного і передпосівного обробітку ґрунту, диференційовану систему удобрення та комплексний захист від бур’янів, шкідників і хвороб. Застосування технології забезпечує збереження родючості ґрунту.

  В інституті створені високопродуктивні сорти льону-довгунця (Чарівний, Глухівський Ювілейний, Глінум, Глазур, Гладіатор, Есмань та інші), які адаптовані до Поліської зони льонарства.

  Інститут є власником Українських національних колекцій льону та конопель, в яких зібрані зразки з унікальними біологічними і господарськоцінними ознаками.

  Колектив інституту зробив значний внесок у розвиток сільськогосподарської інженерної науки у напрямі механізації збиральних процесів луб’яних культур. Свого часу у коноплярстві набули широкого розповсюдження коноплемолотарки МК-1,5 та МКС-1,5, за їх розробку авторам С.С.Воловику, Г.І.Гончарову та П.В.Котюхову присуджена Державна премія СРСР.

  Наприкінці минулого сторіччя в інституті розроблені й впроваджені у виробництво потокова та рулонні технології збирання конопель, а також технічні засоби для їх здійснення.

  Вчені інституту створили підбирач-молотарку ПМЛ-1 для роздільного збирання льону-довгунця. Дослідний зразок машини виготовлено ВАТ "Ірпіньмаш".

  У галузі первинної переробки луб’яних культур науковими співробітниками розроблені інтенсивна технологія приготування конопляної трести й технологія росяного мочіння конопель. Встановлені оптимальні технологічні прийоми збирання й перероблення конопель у рулонах.

  У стінах ІЛК НААН розроблена оригінальна технологія виділення волокна, яка дозволяє підвищити вихід довгого волокна на 10%, знизити енергоємність агрегату на 30% і металоємність обладнання на 50% та комплекс обладнання для безвідходної переробки лубоволокнистої сировини.

  Вченими інституту створені технології одержання конопляного лубу та лляного волокна з хаотичним розташуванням волокон у масі, які направленні на зменшення собівартості продукції і підвищення ступеня механізації робіт у льонарстві та коноплярстві.

  У сфері стандартизації лубоволокнистої сировини в інституті розроблено більше 15 нормативних документів, у тому числі 5 національних стандартів України. Створені інструментальні методи оцінки якості соломи трести та волокна льону й конопель.

  Ю.В.Мохер, заступник директора з наукової роботи

  фото О.В.Головія

   

  Просмотров: 140 | Добавил: ibc-uaas | Рейтинг: 0.0/0
  Рейтинг@Mail.ru